Ónod község honlapja - Pályázatok
Bejelentkezés

Bejelentkezés

Felhasználó név
Jelszó *
Emléklezz rám

TOP_Plusz-2.1.1-21-BO1-2022-00025 "Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése Ónod, Mezőcsát és Négyes településeken"

TOP_PLUSZ-1.2.1-21-B01-2022-00082 „Közösségi célú fejlesztés Ónod, Nagycsécs, Tiszatarján és Hejőbába településeken”

 

Közösségi célú fejlesztés Ónod, Nagycsécs, Tiszatarján és Hejőbába településeken 

Projekt azonosító száma: TOP_PLUSZ-1.2.1-21-BO1-2022-00082


Kedvezményezett:
Ónod Község Önkormányzata (konzorciumvezető)
Projekt címe:     Közösségi célú fejlesztés Ónod, Nagycsécs, Tiszatarján és Hejőbába településeken
Projekt elszámolható összköltsége: 265.933.534 Ft
Támogatás összege: 265.933.534 Ft
Támogatás intenzitása:     100%
A projekt tervezett fizikai befejezése:    
2025.06.30.
Projekt azonosító száma:     TOP_PLUSZ-1.2.1-21-BO1-2022-00082

 

Ónodon megújul a művelődési ház, Hejőbábán és Tiszatarjánban műfüves pálya épül, Nagycsécsen szabadidőparkot alakítanak ki

 

A projekt célja, hogy a településeken bővítsék a sportolásra, a szabadidő minőségi eltöltésére való tereket, valamint a kulturális színterek is megújuljanak.

A projektet a 4 önkormányzat a „Közösségi célú fejlesztés Ónod, Nagycsécs, Tiszatarján és Hejőbába településeken” című, TOP_PLUSZ-1.2.1-21-B01-2022-00082 azonosítószámú pályázat keretében valósítja meg. A projekt a Széchenyi Terv Plusz programon belül, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében valósul meg, 265,93 millió forint európai uniós támogatás segítségével, amely a költségek 100 %-át fedezi.

A négy településen számos beruházás valósul meg: Ónodon a kultúrház felújítás második ütemében teljesen megújul az emeleti rész és az oda vezető lépcső, a nagy teremben pedig új elektromos rendszer készül, a nyílászárókat, a vizesblokkokat, a burkolatokat és a padozatot is kicserélik, javítják a falazatot is. Az épület udvarát teljesen egészében fel kell újítani, a burkolat cseréje is szükséges. A projekt keretében napelemes kandelábert és okos padot is elhelyeznek az udvaron.

Nagycsécsen szabadidőparkot és sportöltözőt alakítanak ki: a projekt keretében épül egy 21x40 méteres műfüves pálya, kerítéssel, labdafogó hálóval, és 2 db 3x2 méteres kapuval. Három szabadtéri kondigépet is elhelyeznek, valamint egy udvari játszóeszközt is telepítenek, esésvédő gumiörleményes burkolattal. Egy okos padot is telepítenek, valamint három darab szalonnasütő helyet is kialakítanak, ezek köré helyenként 3-3 db kétszemélyes pad is kerül. A fejlesztés másik eleme a sportöltöző és konditerem kialakítása a területen álló épület felújításával: a projekt segítségével kicserélik a nyílászárókat, a burkolatokat, az elektromos rendszert, emellett kiszolgáló helyiségek is helyet kapnak, továbbá napelemes rendszert helyeznek el és hőszigetelést kap az épület.

Hejőbábán szintén készül egy műfüves, 22x42 méteres pálya, napelemes kandelábert és okos padot is elhelyeznek majd ennek szomszédságában. A projekt másik része a művelődési ház előkertjének felújítása, parkosítása.

Tiszatarjánban ugyancsak készül egy 12x24 méteres műfüves pálya, itt is telepítenek majd napelemes kandelábert és okospadot. A területen lévő, felújításra szoruló épületben sportöltözőt alakítanak ki: felújítják a tetőt, új vizesblokkot alakítanak ki akadálymentes wc-vel együtt, cserélik a nyílászárókat, az ereszcsatornát, valamint szigetelik és színezik az épületet. Az épület energiaköltségeit napelemes rendszer telepítésével csökkentik.

 

 

 

 

 

TOP-4.2.1-16-BO1-2017-00016 "Szociális központ kialakítása Ónodon"

Tisztítsuk meg az Országot! projekt

Tisztítsuk meg az Országot! projekt Ónodban

 

 Támogatási okirat száma: 2021/TMOP2/0085

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, mint Támogató Ónod Község Önkormányzatát a „Tisztítsuk meg az Országot!” projekt II. ütem tárgyú pályázati kiírásán 3 609 441 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesítette.

A támogatás intenzitása: 100 %

 A projekt lebonyolítója az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft.

 A támogatott tevékenység helyszíne: Ónod, 208 hrsz.

 A Projekt befejezésének végső időpontja: 2021. 11. 19.

 A projekt célja, hogy az önkormányzati területen teljes mértékben felszámolásra kerüljön a hulladéklerakás.

 A projekt keretében 20 m3 építési bontási hulladék és 200 m3 vegyes hulladék kerül elszállításra az említett helyszínről.

 A pályázatban szereplő végrehajtási tervnek megfelelően a támogatást önkormányzatunk az illegálisan lerakott hulladék gépi munkával történő összegyűjtésre, elszállításra, valamint annak hulladékkezelőben történő elhelyezésére használja fel a MiReHu Nonprofit Kft. közreműködésével.

EFOP-1.4.3-16-2017-00078 "Biztos Kezdet Gyerekház Ónodon"

Kedvezményezett: Ónod Község Önkormányzata

Projekt címe: Biztos Kezdet Gyerekház Ónodon

Projekt összköltsége: 40.000.000 Ft

Támogatás összege: 40.000.000 Ft

Támogatás intenzitása: 100 %

A projekt időszaka: 2018.03.01-2022.05.31

Projekt azonosító száma: EFOP-1.4.3-16-2017-00078

"Biztos Kezdet Gyerekház Ónodon” című projekt keretében az önkormányzat 40.000.000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert. A Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló projekt célja a településen élő, szocio-kulturális hátrányokkal küzdő, elsősorban a hátrányos helyzetű, vagy halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek egészséges fejlődésének biztosítását támogató, fejlődési lemaradását kompenzáló, a szülői kompetenciákat erősítő, a szülő és különösen az óvodáskort még el nem ért gyermek számára együttesen biztosított társadalmi felzárkózást segítő prevenciós szolgáltatás biztosítása.

 A Gyerekház elsődleges célja a képességfejlődés segítése, a kisgyermeket nevelő szülő minél korábbi szakszerű támogatása. A gyermek a születés pillanatától, vagy már azt megelőzően is fejleszthető, támogatható. A szülő feladata, hogy ezt ösztönös megérzései mellett, tudatosan is megtegye. Ennek alapja a gyerekekkel való bánásmód érzelmi és értelmi támogatása. A Biztos Kezdet Gyerekházak esetében kiemelkedően nagy hangsúlyt kap a szülők bevonása és a velük való együttműködés. A Gyerekház biztosítja a változatos tevékenységekhez szükséges játékokat és anyagokat, elérhetővé teszik a gyerekek mentális, fizikai fejlődéséhez szükséges eszközöket, környezetet, hogy nevelésük minél magasabb színvonalon valósuljon meg.

A Biztos Kezdet Gyerekház működésének az elindítása azért kiemelkedően fontos a településen, mert a célcsoport számára jelenleg nyújtott szolgáltatások mind minőségi, mind mennyiségi szempontból fejlesztésre szorulnak. A koragyerekkori szolgáltatások elérhetővé tétele nagyon fontos azon rászoruló családjaink számára, akik körülményeik miatt nem tudják gyermekük számára a fejlődését támogató, megfelelő körülményeket biztosítani, pedig az ekkor megteremtett esélyek az egész életútra pozitívan hatnak és megalapozzák az óvodai, iskolai esélyeket; a sikeres iskolai előmenetelt, illetve az egész életútját, pályafutását.

Tervezett szolgáltatások:

  • A gyermekek számára rendszeres szakmai szolgáltatásként legalább képesség-kibontakoztató foglalkozás, állapotfelmérés, fejlesztés és étkezés biztosítása.
  • A szülők a gyermekekkel együtt történő részvételének biztosítása, valamint számukra személyiség- és kompetenciafejlesztést célzó, valamint egyéb preventív célú programok szervezése: egészséges életmódra nevelése, gazdálkodási, háztartástani ismeretek nyújtása.
  • Mosás, tisztálkodási lehetőség biztosítása.
  • A gyerekek számára a foglalkozások idején korosztályuknak megfelelő (tízórai) biztosítása a délelőtti nyitva tartás idején.
  • A korszerű gyermeknevelési alapelvek folyamatos és tudatos közvetítése a szülőknek.
  • Helyi partnerek együttműködések kialakítása és működtetése a szakemberek között (védőnő, gyermekorvos, szociális munkás, óvónő, fejlesztő pedagógus).
  • Részvétel a helyi közösség életében, közösségi rendezvények szervezése, elsősorban az igénybevevői kör számára.
  • Együttműködés a család- és gyermekjóléti szolgálattal, valamint család- és gyermekjóléti központtal.
  • Várandósok felkészítése a gyermek fogadására.
  • A célcsoport családtagjait érintően új foglalkozások bevezetése (pl. nagyobb lánytestvérek önismereti csoportja, egyéb célzott foglalkozások a továbbtanulás érdekében.